Bez względu na inspirację, jego nowa osobowość była dobra dla biznesu

blog0 comments

Bez względu na inspirację, jego nowa osobowość była dobra dla biznesu

Wielu dostawców usług medycznych to właściciele małych firm, którzy działają pod ograniczonym nadzorem władz. Opieka zdrowotna jest jedną z najważniejszych branż w rejonie Jackson, a West Tennessee Healthcare, które kiedyś zatrudniało Younga, jest największym pracodawcą w powiecie.

Młodzi dorastali w Bethel Springs, 700-osobowej wiosce niedaleko Jackson. We wczesnej dorosłości był młodym republikaninem, skromnym, który miał krótkie włosy i przez większość czasu nosił krawat, jak powiedział mi jeden z jego byłych współpracowników. Ukończył Union University, szkołę ewangelicko-chrześcijańską, w 1995 roku, a następnie uzyskał stopień naukowy na University of Tennessee College of Nursing w 2003 roku. Young ożenił się, a następnie szybko rozwiódł, według kilku osób, które go wtedy znały. Ożenił się ponownie w 2006 roku.

W 2012 roku Young pracował w praktyce kardiologicznej w Jackson, kiedy wraz z konsultantem Richem Reitzem i kardiologiem Dharmeshem Patelem założył poboczną firmę prowadzącą rozmowy z lekarzami na temat leczenia zawałów serca i udarów. Wkrótce ci trzej mężczyźni opracowali plan założenia sieci klinik zdrowia, które sprawdzałyby poziom cholesterolu u pacjentów i oferowały porady dotyczące diety i ćwiczeń. Celem klinik byłoby powstrzymanie parady nieszczęść – ataków serca, wczesnych zgonów, rachunków za szpital – wywołanych epidemią otyłości.

We wrześniu 2014 r. Young, Reitz i Patel otworzyli swoją pierwszą klinikę i nazwali ją PreventaGenix. Reitz mówi, że on i jego dziewczyna wymyślili nieporęczną nazwę – futurystyczną kombinację prewencji i genetyki. (Patel nie odpowiedział na prośby o komentarz.) Każdy z mężczyzn wpłacił na przedsięwzięcie po 40 000 dolarów. Klinika znajdowała się na cichej ulicy, zatłoczonej innymi gabinetami lekarskimi – lekarzem snu, dentystą, nefrologiem, ortodontą – każdy w swoim własnym ceglanym McMansion. PreventaGenix, ze swoimi doryckimi kolumnami i wielkim portykiem, wydawał się przewodniczyć reszcie.

Sara Serna

Na początku Young wydawał się Reitzowi uprzejmym, towarzyskim tatą, który kochał rock i praktykował medycynę. Jednak Young wkrótce ujawnił zadziorną osobowość, która zaczęła przytłaczać projekt zespołowy. Rachel Fullington, pierwsza pracownica Young’s, powiedziała mi, że Young chciał, aby atmosfera w klinice była luźna i przyjemna, podczas gdy inni chcieli, aby była bardziej dopięta. Young wydawał się chętny do zatrudniania wielu pracowników, ale w końcu zwolniłby ich później.

Kilka miesięcy po rozpoczęciu nowego przedsięwzięcia Reitz i Young mieli spotkać się, aby omówić prowadzenie kliniki. Zamiast tego Young zaczął od wyrzucenia Reitza z biznesu, powiedział mi Reitz. Patel wyszedł wkrótce potem. Fullington, która również została wypuszczona, powiedziała mi, że dostała telefon z pogróżkami od Younga. „Jeśli mówisz przeciwko mnie”, pamięta, jak mówił, „pożałujesz tego”.

Gdy jego koledzy wypadli z biznesu, Young zaczął tworzyć osobowość opartą na muzyce rockowej i ciężkim życiu. Udekorował PreventaGenix psychodeliczną grafiką i ustawił stereo na głośny rock. Na Instagramie zdjęcia oznaczone tagiem #preventagenix pokazują Young na motocyklu w otoczeniu kobiet. „Nie martw się, moje tatuaże też cię nie lubią” – czytamy na jednym ze zdjęć.

Nikt nie mógł mi powiedzieć, kto lub co było odpowiedzialne za transformację Younga. Niektórzy spekulowali, że mogły to być narkotyki, alkohol, perspektywa sławy, rozwód z drugą żoną rok po premierze PreventaGenix lub połączenie ich wszystkich. Bez względu na inspirację, jego nowa osobowość była dobra dla biznesu. Gdy Young zebrał więcej tatuaży i zaprzyjaźnił się z większą liczbą lokalnych zespołów, zaczął przyciągać pewną klientelę. „Kiedy masz różnego rodzaju pieniądze”, mówi Jon Benjamin Sharp, lokalny muzyk, który widywał Younga w mieście, „masz różnego rodzaju przyjaciół”. (Sharp jasno dał do zrozumienia, że ​​sam nie jest fanem Younga.) Striptizerki, tatuatorzy i groupies z zespołów rockowych dostrzegli w Youngu bratnią duszę i przyszli do niego jako pacjenci.

Według byłych pracowników Phillips, najlepszy przyjaciel Younga, często zatrzymywał się w klinice, aby spędzać czas i pić. Następnego ranka kierownik biura, Kristie Gutgsell, posprzątała po nich. Czasami obaj mężczyźni walczyli, a potłuczone szkło zaśmiecało podłogę. (Później Phillips przyznał się do winy, że groził agentowi Drug Enforcement Administration, który prowadził śledztwo w sprawie Younga. Za pośrednictwem swojego prawnika, Michaela R. Workinga, Phillips nie odesłał kilku próśb o komentarz. W e-mailu do The Atlantic Working powiedział, że jeśli chodzi o Działania Phillipsa “nie było bezpośredniego zagrożenia. Nie było nawet oświadczenia skierowanego do federalnych. Phillips wyskoczył do przyjaciela.”)

Young prawie codziennie spóźniał się do biura. Były pracownik powiedział, że personel musiał iść do domu Younga – kolejnego McMansion – aby wyciągnąć go z łóżka, i że od czasu do czasu przychodził do kliniki pijany. Jeden z pracowników wspominał, że czasami był zbyt pijany, aby przyjmować pacjentów. Wyłączyli zasilanie, żeby mieć pretekst do zamknięcia kliniki w te dni.

Podczas gdy wybryki Younga mogą być koszmarem dla jego personelu, jego pula pacjentów wzrosła, gdy rozeszły się wieści o jego praktyce. Young był „zadowalający ludzi”, jak określił go jeden z byłych pracowników. Ta przymilna tendencja rzekomo rozciągała się na wydawanie recept. Young stał się znany z tego, że podawał narkotyki w ręce prawie każdego, kto o to poprosił. Pracownicy, z którymi rozmawiałem, powiedzieli, że ostatecznie przyjmował od 50 do 85 pacjentów dziennie, w porównaniu z około 20 dla przeciętnego lekarza, a większość z nich wydawała się być na opioidach. (Prawnik Younga twierdził w sądzie, że tylko około 25 procent jego pacjentów było). W praktyce Younga ilości opioidów były „większe niż w wielu badaniach, które przeprowadziłem”, powiedziała później w sądzie Shirley Pickering, śledcza z placówki pielęgniarskiej.

Praktycy pielęgniarek odegrali kluczową rolę w epidemii opioidów w Tennessee. Producenci opioidów, tacy jak Endo, producent Opana i Purdue Pharma, producent OxyContin, kierowali się do dostawców o dużej objętości, w szczególności lekarzy ogólnych, pielęgniarek i asystentów lekarzy, „którzy na ogół mieli mniejsze doświadczenie w leczeniu bólu i byli bardziej otwarci do marketingu od konsultantów sprzedaży ”, zgodnie z pozwem złożonym przez stan Tennessee przeciwko Endo w maju 2019 r. (Endo zaprzeczył zarzutom). Czasami pacjenci poszukujący opioidów udają się do różnych dostawców, dopóki nie znajdą takiego, który jest gotów im przepisać. A lekarze – którzy pracują w zawodzie przecież usługowym – czasami czują, że łatwiej jest uspokoić pacjenta niż odepchnąć. W przeciwnym razie, zwłaszcza początkujące praktyki, mogą spowodować utratę pacjentów.

Jeśli pracownicy PreventaGenix podejrzewali, że pacjent nadużywa narkotyków, czasami próbowali go „zwolnić”, mówiąc mu, aby nie wracał do kliniki. Chociaż Young twierdził, że zwalniał również pacjentów poszukujących narkotyków, Gutgsell zeznał w zeznaniu, że będzie spotykał się z niektórymi pacjentami po godzinach i i tak wypisywał im recepty. Jego byłym pracownikom wydawał się konstytucyjnie niezdolny do odmawiania pacjentom pigułek, których chcieli, nawet jeśli była to ostatnia rzecz, jakiej potrzebowali.

Drugie małżeństwo Younga było już w tarapatach, zanim wystartował PreventaGenix, a po rozwodzie szybko znalazł nowe dziewczyny. Trzech pracowników powiedziało, że czasami chwalił się, że uprawiał seks w przerwie na lunch, dzieląc się z personelem zdjęciami swoich podbojów. Nauczyli się to ignorować. Innym razem personel PreventaGenix natykał się na kobietę, którą poprzedniego wieczoru przywiózł do kliniki.

Kobiety ciągnęły do ​​Younga; miał duży dom i jako pierwszy kupował wszystkim drinki. PreventaGenix miał tylne drzwi i wkrótce pracownicy zaczęli zauważać, że niektóre pacjentki wchodzą przez nie i trafiają bezpośrednio do biura Younga. Wydawało się, że Young się ich spodziewał. Aż trzy kobiety dziennie podobno przychodziły do ​​jego biura na seks, chociaż jeden z byłych pracowników powiedział, że Young mógł uprawiać seks z większą liczbą kobiet po godzinach. Byli pracownicy spekulowali, że spotkał kobiety w barach. Według zeznań sądowych Young nazwałby te związki „południami” lub powiedziałby, że był to „wtorek w dupę”. (Jedna z pracownic, Karla Wright, zeznała później, że nigdy nie widziała, jak Young uprawia seks z kobietami w biurze.)

Podobno pragnienia seksualne Younga i potrzeba zadowolenia pacjentów wkrótce się rozmyły. Przekazał co najmniej pięciu pacjentkom informacje na temat seksu i realizacji recept, jak powiedzieli później prokuratorzy, szczegółowo opisując anonimowe spotkania w sądzie. (Opierali się na wiadomościach uzyskanych przez agentów podczas śledztwa w sprawie Young.) Kiedy jeden pacjent powiedział Young przez Facebook Messenger, że jest „w gównianym zdrowiu i zaraz zeskoczy z mostu”, przepisał jej koktajl kilku różnych leków, w tym fentanyl. „Przyjmuję całe ubezpieczenie”, powiedział jej. „Chętnie wytrą ci równowagę z twojego tyłka.” Poprosił innego pacjenta, któremu przepisał hydrokodon opioidowy, aby następnego dnia przyszedł na „kontrolę” i „założył krótką spódniczkę i bez majtek”.

Young był czasem jeszcze bardziej bezpośredni. Do innego pacjenta napisał: „Chodź i pieprz mnie teraz w moim gabinecie”.

Uprawianie seksu z pacjentami przez lekarzy nie jest nielegalne, chociaż jest to uważane za nieetyczne. Niektórzy lekarze, których w ostatnich latach oskarżano o wymianę leków na seks, grozili pacjentom, że odetną im zapas środków przeciwbólowych, jeśli ich nie zaspokoją. Young wydawał się działać bardziej subtelnie. Jeden z byłych pracowników powiedział mi, że nie jest jasne, czy Young „wymieniał” recepty na seks, czy po prostu dawał swoim wielu dziewczynom leki, o które prosili. „Dziękuję za opiekę, nie tylko seks i satysfakcję, ale także Somę” – napisał jeden z pacjentów, odnosząc się do środka rozluźniającego mięśnie. Niektóre pacjentki wybrały usługę oferowaną przez klinikę, którą Young nazwał „statusem VIP”, w ramach której płaciły 500 dolarów rocznie za ominięcie poczekalni i uzyskanie numeru telefonu komórkowego Younga, powiedział jeden z byłych pracowników. Arkusze kasowe innych pacjentek po prostu mówiły „Bez opłat”.

Choć przedstawiał się jako nieszkodliwie wulgarny, w rzeczywistości mógł być brutalny wobec kobiet. Był kilkakrotnie aresztowany, choć nie skazany, za napaść na kobiety. Według raportów policyjnych i akt sądowych, jego druga była żona, Dawn, twierdziła, że ​​przez cały czas ich związku Young wielokrotnie naciskał, groził i próbował ją zgwałcić. W 2011 roku para wdała się w bójkę podczas wizyty w Panama City Beach na Florydzie i „stwierdzono, że Young rzucił lub popchnął panią Young z łóżka na podłogę” – czytamy w policyjnym raporcie. (Dawn nie wniosła wtedy oskarżenia i odmówiła rozmowy ze mną w sprawie tej historii.)

Niektóre z zalotów Younga z jego pacjentami-przyjaciółmi podobnie przybrały mroczny obrót. Kobieta, którą będę nazywać Stephanie, zaprzyjaźniła się z Youngiem kilka lat temu, kiedy regularnie widywała go z powodu obrzęku gardła. (Stephanie poprosiła mnie, abym użyła dla niej pseudonimu, ponieważ nie chce, aby jej nazwisko https://produktopinie.top/ kojarzyło się ze sprawą.) Oprócz zastrzyków steroidowych, Young przepisał jej oksykodon, Xanax i Adderall na różne jej problemy medyczne. Stephanie towarzyszyła mu w różnych klubach w okolicy i gdziekolwiek poszedł, jak mówiła, był otoczony przez wynajętych ochroniarzy i przyjaciół, których nazywała „bouncerami”, którzy byli w pobliżu, gdy za dużo pił lub flirtował z kobietami i dostawał w bójki ze swoimi chłopakami. Stephanie była w agresywnym związku i zmagała się z mnóstwem innych traum. Przebywanie w pobliżu Younga sprawiało, że czuła się emocjonalnie bezpieczna, powiedziała.

Podczas jednej nocy w klubie Young kupił Stephanie dwa drinki, a jego przyjaciele podali je jej. Kilka minut po wypiciu drugiego drinka Stephanie upadła twarzą na podłogę. Zamiast wzywać pomocy, Young „odszedł i zostawił mnie na ziemi”, powiedziała mi. Dwóch bramkarzy upewniło się, że wróciła do domu, ale kiedy obudziła się następnego ranka w łóżku, miała czarne oczy, złamany nos i krwawiące usta. Nie uważa, że ​​Young był tym, który ją odurzył, ale mimo to wierzy, że została odurzona. Nawet po tym wróciła do Younga jako pacjentka.

Nie była jedyną pacjentką, która go trzymała. Długo po tym, jak wyszły na jaw oskarżenia przeciwko niemu, wielu pacjentów i przyjaciół Younga stanęło w jego obronie – w tym niektórzy, których najwyraźniej skrzywdził. Wiele osób nie chciało ze mną rozmawiać, bo boją się Younga, ale wielu innych odmówiło, bo go kochają.

Do tej pory żadna z rzekomych ofiar w sprawie Younga nie wystąpiła publicznie, by wypowiedzieć się przeciwko niemu. Jedna osoba, która znała sprawę, dała mi listę kilku kobiet, które według niej uprawiały seks z Youngiem w zamian za narkotyki. (Dokumenty sądowe nie zawierają nazwisk domniemanych ofiar Younga.) Z kobiet, które oddzwoniły na moje telefony, żadna nie chciała mówić w aktach pod swoim prawdziwym imieniem, ale wszystkie zaprzeczyły, jakoby Young wykorzystywał je seksualnie. Jeden przyznał, że Young z nią flirtował. Inny porównał Younga do „brata” i nazwał moje reportaże „brak szacunku”.

Wielbiciele Younga przez lata utrzymywali, że był on wielkim człowiekiem na szlachetnej misji, a ludzie, którzy wypowiadali się przeciwko niemu, nie rozumieli jego radykalnego podejścia. Ilekroć wpadał w kłopoty, jego fani wypełniali jego kanały w mediach społecznościowych obietnicami wsparcia. „Mam dość ludzi, którzy oceniają cię tylko na podstawie tego, co robisz w życiu osobistym”, napisała jedna z kobiet na swojej stronie na Facebooku we wrześniu 2016 roku, kiedy Young został oskarżony o napaść po tym, jak kobieta twierdziła, że ​​krzyczał na nią na parkingu jego biura. (Sprawa nie zakończyła się wyrokiem skazującym.) Kilka osób zasugerowało pozew o zniesławienie stacji informacyjnej, która poinformowała o incydencie.

Wielu ludzi w Jackson wydawało się widzieć siebie w Youngu. Podobało im się jego proste podejście do medycyny, profesji typowo kojarzonej z żargonem i elitaryzmem. Opisali mi Younga jako inteligentnego, wiedzącego prawie tyle, ile wiedziałby lekarz – a może nawet więcej. Znalazł choroby, na przykład, które przeoczyli inni lekarze. Jedna z jego pacjentek, Helena Louvaris, powiedziała mi, że Young „uratowała jej życie”, wprowadzając ją na dietę. Doceniła, że ​​pytał o jej wnuki. Afekty „Rock Doc”, powiedział Louvaris, pokazują jedynie, że różni się od innych lekarzy. „Nie zadał żadnych ciosów” – powiedziała. – Nie miał nic przeciwko wypowiedzeniu jednego lub dwóch przekleństw.

Dan Reaves, lokalny prezenter radiowy, w którego programie Young pojawiał się od czasu do czasu w ramach planu marketingowego, opisał Younga jako uzdolnionego medycznie. Szkoda, powiedział mi, że Young wpadł w tak wielkie kłopoty prawne; pomyśl o wszystkich ludziach, którym mógł pomóc. Kilku innych odrzuciło pogląd, że Young może być zmuszany seksualnie. Jego przyjaciółka Melanie Lupino, miejscowa barmanka, powiedziała, że ​​łatwo zdobywa dziewczyny, więc była zdumiona myślą, że musiałby dawać ludziom narkotyki, żeby uprawiać seks. Nie wierzy w zarzuty przeciwko niemu i przypisuje je czystej zazdrości. To małe miasto; ludzie mówią.

Stephanie, która wróciła do kliniki Younga po incydencie w klubie, powiedziała, że ​​Young pomógł jej bardziej niż jakikolwiek lekarz, którego kiedykolwiek widziała. Nikt inny nie wydawał się zdolny do leczenia wszystkich jej problemów – obrzęku gardła, wysokiego ciśnienia krwi, problemów z uwagą.

Sell Your House Today With Ultra Home Buyers

Fill out a form or give us a call! We have experts waiting to process your information and give you an IMMEDIATE cash offer. Don’t miss this opportunity to get the most money for your house!

Get Your Cash Offer Today